28 მარტს დაგეგმილი ღონისძიებების სია შემდეგია:
11:00 საათზე, საქსტატი გამოაქვეყნებს ძირითადი დემოგრაფიული მაჩვენებლები (დაბადება, გარდაცვალება, ქორწინება, განქორწინება, 2024 წელი).
12:00 საათზე, აგრარულ საკითხთა კომიტეტის სხდომა გაიმართება.
დღის წესრიგი: საქართველოს მთავრობის მიერ წარმოდგენილი „2020 წლის 15 ოქტომბრის „საქართველოსა და აზიის განვითარების ბანკს შორის სასესხო შეთანხმების (ჩვეულებრივი ოპერაციები) (წყალმომარაგებისა და წყალარინების სექტორის მდგრადი განვითარების პროექტი)“ N1 ცვლილების წერილ-შეთანხმება“.
12:30 საათზე, საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტის სხდომა გაიმართება.
დღის წესრიგი: 1. შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეაში საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი დელეგაციის ხელმძღვანელის, ირაკლი მეზურნიშვილის მიერ წარმოდგენილი შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეაში საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი დელეგაციის 2024 წლის ანგარიში;
2. წერილ-შეთანხმება „2018 წლის 5 ოქტომბრის „საქართველოსა და აზიის განვითარების ბანკს შორის სასესხო შეთანხმების (ჩვეულებრივი ოპერაციები) (აღმოსავლეთ-დასავლეთის ჩქაროსნული ავტომაგისტრალის (ხევი-უბისის მონაკვეთი) გაუმჯობესების პროექტი)“ N2 ცვლილების“;
3. წერილ-შეთანხმება „2019 წლის 27 ნოემბრის „საქართველოსა და აზიის განვითარების ბანკს შორის სასესხო შეთანხმების (ჩვეულებრივი ოპერაციები) (აღმოსავლეთ-დასავლეთის ჩქაროსნული ავტომაგისტრალის (შორაპანი-არგვეთას მონაკვეთი) გაუმჯობესების პროექტი)“ N1 ცვლილების“;
4. „წერილ-შეთანხმება 2020 წლის 15 ოქტომბრის „საქართველოსა და აზიის განვითარების ბანკს შორის სასესხო შეთანხმების (ჩვეულებრივი ოპერაციები) (წყალმომარაგებისა და წყალარინების სექტორის მდგრადი განვითარების პროექტი)“ N1 ცვლილების";
5. წერილ-შეთანხმება „2017 წლის 19 ივნისის „საქართველოსა და აზიის განვითარების ბანკს შორის სასესხო შეთანხმების (ჩვეულებრივი ოპერაციები) (მეორადი გზის გაუმჯობესების პროექტი)“ N2 ცვლილების“;
15:00 საათზე, საჯარო მოსამსახურეთა დამოუკიდებელი პროფესიული კავშირი, კონსტიტუციის 78-ე მუხლის წარმომადგენლები საზოგადოებრივი მაუწყებლის წინ ბრიფინგს გამართავენ. ბრიფინგზე განხილული იქნება ქვეყანაში მიმდინარე განგრძობითი რეპრესიები, ასევე წარმოდგენილი იქნება მიმდინარე კვირის მონაცემები და ზოგადი მდგომარეობის შეფასება. მოვითხოვოთ საზოგადოებრივ მაუწყებელში საეთერო დროს რათა ვისაუბროთ ზემოთ ჩამოთვლილს საკითხებზე დეტალურად და საზოგადოებას მივაწოდოთ ინფორმაცია. სპიკერი - კახი სამხარაძე