• სულ დეპოზიტები: 394 მილიონი ლარი, 36%-იანი ზრდა
• მარეგულირებელი კაპიტალი: 147 მილიონი ლარი, 20%-იანი ზრდა
• წმინდა მოგება: 8.3 მილიონი ლარი
პაშა ბანკი საქართველოს გენერალურმა დირექტორმა, რამილ იმამოვმა, ბანკის შედეგებზე საუბრისას აღნიშნა: „პაშა ბანკი საქართველოს 2024 წლის ფინანსური შედეგები მისი სიძლიერისა და მდგრადობის მაჩვენებელია. ჩვენ წარმატებით გავზარდეთ აქტივების მოცულობა, საკრედიტო და დეპოზიტების პორტფელი, რაც მიუთითებს ჩვენს მიმართ კლიენტების ნდობაზე.“
2024 წელს პაშა ბანკმა მიიღო B/B გრძელვადიანი და მოკლევადიანი საკრედიტო რეიტინგი სტაბილური პროგნოზით S&P Global Ratings-სგან. ეს შეფასება ბანკის ფინანსური სტაბილურობისა და განვითარების ტენდენციის მაჩვენებელია.
“S&P Global Ratings-ის საკრედიტო რეიტინგი ჩვენი მყარი ფინანსური საფუძვლებისა და სწორი სტრატეგიული მიმართულების მაჩვენებელია,“ – თქვა რამილ იმამოვმა. „ჩვენ ვრჩებით ერთგულნი საქართველოს ბიზნესის მხარდაჭერისა და გრძელვადიანი პარტნიორობის მიმართ, რაც თავის მხრივ ხელს უწყობს ეკონომიკურ ზრდას.“
პაშა ბანკი საქართველოს შესახებ
პაშა ბანკი საქართველოში 12 წელია ოპერირებს და ბიზნესებს კორპორატიული საბანკო მომსახურების სრულ სპექტრს სთავაზობს. იგი რეგიონში ერთ-ერთი ყველაზე მსხვილი აზერბაიჯანული ჰოლდინგის - პაშა ჰოლდინგის წევრია. პაშა ბანკი წარმოდგენილია სამ ქვეყანაში - აზერბაიჯანი, საქართველო და თურქეთი. რეგიონში მოღვაწე ბიზნესებისთვის ბანკი მნიშვნელოვანი და ძლიერი ფინანსური პარტნიორია.