2025 წლის თებერვლის მდგომარეობით ქართული ბანკების მთლიანი საკრედიტო პორტფელი 64.3 მილიარდ ლარს შეადგენს, საიდანაც სამომხმარებლო სესხებზე 23.7 მილიარდი ლარი, კორპორატიულ სეგმენტზე 22.5 მილიარდი ლარი, მცირე ბიზნესზე 10 მილიარდი ლარი, მიკრო ბიზნესზე კი 8 მილიარდი ლარი აქვთ გაცემული.
ბიზნეს სესხების მიმართულებით პირველ ადგილზეა უძრავი ქონების დეველოპმენტის სექტორზე გაცემული კრედიტები, რომლის პორტფელიც 2025 წლის თებერვლის მდგომარეობით 4.05 მილიარდ ლარს შეადგენს. ამ სექტორის დაკრედიტება წინა წლის ანალოგიურ პერიოდთან შედარებით 50%-ით არის გაზრდილი.
დაკრედიტებაში მეორე ადგილზეა სერვისის სექტორი 3.6 მილიარდი ლარით, რომელიც წლიურად 29%-ით არის გაზრდილი. მესამე ადგილზეა უძრავი ქონების მენეჯმენტი 3.4 მილიარდი ლარით, მეოთხე პოზიციას იკავებს სოფლის მეურნეობა 3.2 მილიარდი ლარის საკრედიტო პორტფელით, მეხუთეზე კი ტურიზმი 3 მილიარდი ლარის პორტფელით.
2025 წლის თებერვლის მდგომარეობით ბიზნეს სესხების მოცულობა სექტორების მიხედვით ასე ნაწილდება: